کار دانشجویی و همکاری با ما

کار دانشجویی تولید محتوا سایت، ویژه دانشجویان پزشکی و پیراپزشکی

داشتن محتوای خوب برای هر سایتی با هر موضوعی از اهمیت بالایی برخوردار است.

همچنین امروزه تولید محتوا برای شبکه های مجازی و وبسایت ها به یکی از شغل های پردرآمد تبدیل شده است.

ما در تیم علوم جراحی قصد داریم سایت را به یکی از مرجع های آموزشی کشور در حوزه جراحی و محتواهای پیرامون جراحی تبدیل کنیم و این امر دور نیست.

به همین دلیل تصمیم گرفتیم در کنار تیم محتوایی که از سال 1397 تا الان در کنار ما هستند و سایت علوم جراحی را تا اینجا یاری کردند، یک تیم محتوایی از عموم دانشجویان علاقه مند در رشته های پزشکی و پیراپزشکی ایجاد کنیم.

طرح کار دانشجویی باعث ایجاد پراکندگی مطالب سایت و توسعه سایت، به وسیله همکاری شما عزیزان، همچنین افزایش ارزش معنوی اطلاعات سایت بخاطر آموزش و ارائه تجربیات، مرور، آموزش و تثبیت مطالب در ذهن خود نویسنده و همچنین ایجاد شغل و درآمد زایی از این حرفه پولساز (تولید محتوای پزشکی) می‌شود.

در ادامه با ما همراه باشید تا نحوه فعالیت در این بخش را مورد بررسی قرار دهیم.

فهرست راهنما
  برای شروع تولید فهرست مطالب، یک سربرگ اضافه کنید

  نحوه فعالیت کار دانشجویی

  نحوه فعالیت کار دانشجویی به این گونه است که شما دانشجویان عزیز علوم پزشکی می‌توانید از جزوات آموزشی دانشگاه، تحقیقات، مقالات، کتاب ها، ارائه کنفرانس ها و همچنین موارد تالیفی خود جهت تولید محتوا در سایت علوم جراحی استفاده نمایید.

  دسته بندی موضوعات برای تولید محتوا، طبق دسته بندی و موضوع سایت علوم جراحی است که لیست این دسته بندی را در ادامه بررسی می‌کنیم.

  شما می‌توانید متن نوشته خود را به صورت فایل PDF و یا به صورت نوشتاری در سایت بارگزاری نمایید.

  فرم ارسال نوشته و همکاری با ما در نوار سمت راست پنل کاربری قرار دارد و شما می‌توانید بعد از ثبت نام در سایت و ورود به پنل کاربری ساخته شده، منو کار دانشجویی را مشاهده فرمایید.

  همچنین تمام اطلاع رسانی ها پیرامون تایید نوشته شما، انتشار در سایت و میزان امتیاز موجود شما از طریق پنل کاربری شما انجام می‌شود.

  شما می‌توانید همین الان از طریق دکمه زیر در سایت ثبت نام کنید و وارد پنل کاربری شوید.

  منو کار دانشجویی

  مزایا و امتیاز شرکت در کار دانشجویی تولید محتوا

  شما با شرکت در کار دانشجویی تولید محتوا، علاوه بر ارزش معنوی فعالیت آموزشی و مرور و تثبیت آموزه ها در ذهن خود، می‌توانید از طریق سایت علوم جراحی امتیاز جمع آوری کنید و کسب درآمد کنید.

  این امتیاز ها در تاریخ مشخص شده هر ماه (در تاریخ یکم هر ماه) تبدیل به وجه نقد شده و به حساب بانکی شما واریز می‌گردد.

  در صورت تایید شدن اولین نوشته ارسالی خود و انتشار در سایت توسط ما، ادمین ها از طریق پنل کاربری با شما ارتباط برقرار می‌کنند و اطلاعات بانکی شما را جهت واریز هزینه فعالیت دریافت می‌کنند.

  در ادامه تعرفه فعالیت بر اساس نوشته ارسالی را مورد بررسی قرار میدهیم.

  تعرفه و نحوه امتیاز دهی به محتوای تولید شده

  بر اساس نوع محتوا و موضوع انتخابی همچنین میزان سختی و چگالی مطالب نوشته شده به همراه رسانه های ارسالی به همراه مطلب، میزان امتیاز دهی متفاوت است.

  پس از ارسال محتوا تیم ما محتوای شما را طبق پارامتر های زیر بررسی و به محتوا شما امتیاز می‌دهد سپس مجموع امتیازات (تعرفه و اتیاز هر قسمت که کسب کردید برای هر نوشته، جمع می‌شود.) همان درآمد شما از تولید محتوا است.

  مجموع امتیاز ها همان تعرفه کلی و درآمد شما از ارسال مطالب می‌شود.

  در این طرح شما می‌توانید برای ارسال هر مطلب، حدود 30 هزار تومان (با کمترین امتیاز) تا 175 هزار تومان (با بیشترین امتیاز) کسب درآمد کنید که نحوه امتیاز دهی به شرح زیر است؛

  تعرفه بر اساس حجم محتوا

  1. تولید محتوا بیش از 2000 کلمه = 20 تا 40 هزار تومان
  2. تولید محتوا بین 1200 تا 2000 کلمه = 10 تا 20 هزار تومان
  3. تولید محتوا زیر 1200 کلمه = 5 تا 10 هزار تومان

  تعرفه بر اساس رسانه قوی

  1. عکس های با کیفیت و بدون تگ و یا تهیه شده توسط نویسنده + ارسال کلیپ که توسط نویسنده ضبط شده باشد = 15 تا 30 هزار تومان
  2. عکس های با کیفیت و بدون تگ (حداقل 3 عدد) و یا تهیه شده توسط نویسنده = 5 تا 15 هزار تومان
  3.  عکس های بی کیفیت و یا دارای تگ سایت های دیگر شامل تعرفه نمی‌شود.

  تعرفه بر اساس نوع نوشته

  1. محتوای یونیک و تالیفی نویسنده بر اساس کیفیت متن = 10 تا 40 هزار تومان
  2. محتوای آکادمیک و علمی بر اساس منبع و مرجع های علمی به همراه ذکر منبع (شامل مقالات فارسی و انگلیسی معتبر، ترجمه نوشته های سایت های معتبر و مرجع پزشکی خارجی، استفاده از کتاب ها و مطالب تدریس شده اساتید و … ) = 5 تا 20 هزار تومان
  3. محتوای کپی برداری شده از سایت های فارسی زبان و یا مشاهده عدم خلاقیت در نگارش مطلب و ذکر نشدن منبع نوشته ها فاقد اعتبار بوده و در سایت انتشار داده نمی‌شود.

  تعرفه بر اساس سختی و تخصصی بودن موضوع انتخابی

  موضوعاتی که تخصص تر بوده و نوشته های مشابه در سایت های دیگر وجود ندارد و یا بسیار کم است، همچنین بر اساس میزان آکادمیک و تخصصی بودن مطالب، بین 5 تا 15 هزار تومان امتیاز دارد.

  تعرفه بر اساس خلاقیت و نوآوری

  در صورت ارسال مطالب با خلاقیت و نوآوری منحصر به فرد و همچنین ارائه ایده های جذاب در امر تولید محتوا، بر اساس میزان خلاقیت و نوآوری امتیازی بین 5 تا 20 هزار تومان شامل می‌شود.

  تعرفه بر اساس بروزرسانی و کامل تر نمودن محتوا 

  بعضی از محتوا ها نیازمند تغییر و بروزرسانی دوره ای است و ممکن است پس از انتشار، چندین بار ویرایش شود و مطالب موجود کامل تر شود که از نظر ما این کار بسیار مهم است و پیشنهاد می‌شود نویسندگانی که به طور مکرر و دائم با تیم علوم جراحی همکاری می‌کنند، مطالب قدیمی خود را کامل تر نمایند.

  براساس حجم و کیفیت محتوا بروزرسانی شده تعرفه متفاوت است و ممکن است بین 0 تا 30 هزار تومان متغیر باشد. در مواردی حتی این امتیاز بیشتر هم می‌شود.

  دسته بندی ارسال مطالب

  1. اتاق های عمل (معرفی جراحی ها)
  2. مراقبت های پزشکی (نکات پزشکی پیرامون بیماری ها، جراحی ها و …)
  3. آموزش فارماکولوژی
  4. آموزش آناتومی
  5. آموزش بیهوشی و مطالب مرتبط با هوشبری
  6. معرفی ابزار و تجهیزات (اتاق عمل-بیمارستان-بخش ها و …)
  7. کیس ریپورت (معرفی بیمار و سپس خدمات درمانی انجام شده برای بیمار؛ ترجیحا پیرامون جراحی و بیهوشی)
  8. معرفی بیماری ها (بیماری هایی که درمان جراحی ندارد، بیماری های نادر و …)
  9. دلنوشته، خاطرات و اتفاقات طنز یا احساسی در محیط درمانی
  10. ارائه تجربه و یا نکات بالینی پیرامون فعالیت در اتاق عمل (بطور مثال باید ها و نباید ها در اتاق عمل)
  11. موضوعات پیشنهادی و متفرقه

  توضیح کوتاه در مورد بعضی از دسته بندی ها

  اتاق های عمل:

  در این دسته بندی به توضیح و معرفی جراحی ها پرداخته می‌شود.

  تیتر های اصلی این نوع نوشته ها شامل آناتومی محل مورد جراحی، تکنولوژی و معرفی جراحی، مراحل جراحی، اطلاعات جراحی و نکات مورد نیاز باید باشد. (مطالب مشابه را می‌توانید از زیر مجموعه دسته اتاق های عمل مشاهده بفرمایید)

  مراقبت های پزشکی:

  در این دسته به نکات پزشکی و پرستاری قبل، حین و بعد از عمل های جراحی پرداخته می‌شود.

  همچنین در این دسته می‌شود مطالب پیشگیری از انواع بیماری ها و نکات سلامتی را قرار داد.

  آموزش فارماکولوژی:

  در این دسته می‌توانید براساس طبقات فارماکولوژی، به بررسی و آموزش بپردازید.

  عنوان ها و مطالب این دسته به خلاقیت نویسنده وابسته است.

  همچنین در این دسته می‌توانید از زبان ساده و روان جهت آموزش بهتر فارماکولوژی استفاده نمایید.

  آموزش آناتومی:

  دقت شود که در دسته اتاق های عمل، هر جراحی به طور خلاصه در مورد آناتومی ناحیه مورد جراحی صحبت می‌شود ولی در این بخش قرار است آناتومی محلی از بدن را که انتخاب می‌کنید، به صورت دقیق با تمامی نکات مورد بررسی قرار گیرد.

  آموزش بیهوشی و کیس ریپورت:

  در این دسته شما می‌توانید تمام مطالب حوزه بیهوشی را مورد بررسی قرار بدهید.

  این بخش بهتر است توسط دانشجویان عزیز در رشته هوشبری تکمیل گردد.

  همچنین شما می‌توانید مقاله هایی تحت عنوان کیس ریپورت ارسال نمایید به این صورت که اطلاعات و بیماری های مراجعه کننده جهت انجام جراحی را معرفی می‌کنید (بدون نام و مشخصات فردی) سپس اقدامات، دارو درمانی و مایع درمانی که انجام داده اید را به صورت آموزشی ذکر می‌کنید.

  شرایط و قوانین تولید محتوا کار دانشجویی

  بررسی، انتشار مطالب در سایت و امتیاز دهی در صورتی انجام می‌شود که نویسنده محتوا موارد زیر را رعایت کرده باشد؛

  1. مطالب ارسالی تحت هیچ عنوانی نباید بصورت کاملا کپی و بدون تغییر از سایت های فارسی زبان با موضوع مشابه سایت علوم جراحی باشد.
  2. در صورت استفاده از منابعی مانند مقالات معتبر، سایت های مرجع انگلیسی، کتاب ها، مجلات علمی و … حتما باید لینک یا نام منبع را ذکر بفرمایید.
  3. نحوه بیان و نگارش مطالب باید ادبی، علمی و رسمی باشد مگر در موارد خاص و موضوعاتی که نیاز است زبان نوشته محاوره ای باشد.
  4. از سایت هایی که از لحاظ محتوایی عمومی هستند و در گذشته بسیار استفاده شده اند (مانند سایت ویکی پدیا) ترجیها استفاده نفرمایید و یا در صورت استفاده، ساختار جمله هارا با خلاقیت خود تغییر دهید..
  5. در صورت تهیه کلیپ و یا عکس قسمتی از بدن بیمار و سپس ارسال همراه با نوشته، در مرحله اول باید اجازه انتشار را از بیمار و مسئولین مربوطه گرفته باشید و در مرحله بعدی باید هویت بیمار را مخفی نگه داشته باشید (صورت بیمار داخل عکس یا کلیپ نباشد و اطلاعات هویتی بیمار در کلیپ فاش نشده باشد).
  6. اطلاعات ثبت شده در پنل کاربری صحیح باشد تا در صورت انتشار مطالب، ادمین های ما به راحتی با شما ارتباط برقرار کنند.
  7. نویسندگان عزیز در صورت ارسال مطالب، به منزله قبول قوانین همکاری تلقی می‌شود و عواقب ناشی از رعایت نکردن موارد فوق برعهده نویسنده است.

  شروع همکاری و ارسال مطلب

  در صورت مطالعه مطالب بالا و قبول قوانین و همچنین ثبت نام در سایت علوم جراحی، با کلیک بر روی دکمه زیر اولین نوشته خود را برای ما ارسال بفرمایید.

  در صورت وجود هر گونه سوال و یا مشکل در ارتباط با کار دانشجویی، از طریق بخش تیکت های پشتیبانی در پنل کاربری سوال یا مشکل را مطرح بفرمایید.

  همچنین میتوانید از طریق فرم دیدگاه ها در انتهای این صفحه سوال یا نظر خود را با ما درمیان بزارید.

  کار دانشجویی

  کار دانشجویی پزشکی

  دانشجویان پزشکی عزیز می‌توانند باتولید محتوای علمی-تخصصی در بخش جراحی ها فعالیت قابل توجهی انجام دهند و در کنار تثبیت مطالب پزشکی و مرور دروس، کسب درآمد از طریق کار دانشویی پزشکی (تولید محتوا پزشکی) نیز داشته باشند.

  کار دانشجویی اتاق عمل

  از جمله رشته هایی که می‌توان گفت دانشجویان محصل در این رشته در 100 درصد بخش های تولید محتوا سایت توانایی فعالیت دارند، رشته اتاق عمل است.

  کار دانشجویی اتاق عمل (تولید محتوا اتاق عمل) در سایت علوم جراحی را می‌توان به یکی از فعالیت های پرکاربرد و پر درآمد به حساب آورد.

  کار دانشجویی هوشبری

  دانشجویان عزیز هوشبری می‌توانند در بخش های آموزش فارماکولوژی و آموزش بیهوشی فعالیت چشمگیری داشته باشند و همچنین با ارائه کیس ریپورت های آموزشی، فعالیت منحصر به فردی داشته باشند و در کنار به اشتراک گذاشتن اطلاعات و مهارت تصمیم گیری، کسب درآمد از طریق کار دانشجویی هوشبری (تولید محتوا هوشبری) داشته باشند.

  کار دانشجویی پرستاری

  رشته پرستاری هم مانند رشته اتاق عمل از جمله رشته هایی است که دانشجویان محصل می‌توانند در اکثر فعالیت های محتوایی سایت علوم جراحی شرکت داشته باشند و به کسب در آمد از طریق کار دانشجویی پرستاری (تولید محتوا پیرامون مراقبت های پرستاری قبل، حین و بعد از جراحی) بپردازند.

  کار دانشجویی مامایی

  به زودی بخش های تخصصی تر در ارتباط با رشته مامایی به سایت علوم جراحی اضافه خواهد شد اما در حال حاضر دانشجویان عزیز مامایی می‌توانند در بخش تولید محتوا راجب مراقبت های قبل، حین و بعد از جراحی زنان و همچنین ارائه مطالب پیشگیری از بیماری های بانوان به کسب درآمد از طریق کار دانشجویی مامایی (تولید محتوا) بپردازند.

  سخن پایانی

  امیدواریم که با راه اندازی بخش کار دانشجویی برای دانشجویان علوم پزشکی، قدمی جهت اشتغال زایی و آموزش دانشجویان برداشته باشیم.

  باعث افتخار ماست که سایت علوم جراحی با همکاری تعداد زیادی از همکاران آینده ما در بیمارستان ها توسعه و پیشرفت داشته باشد.

  لازم به ذکر است که دوستانی که در امر ارسال نوشته ها و همکاری در قسمت کار دانشجویی فعالیت مکرر داشته باشند، پیشنهاد پیوستن به جمع ادمین های اصلی تولید محتوا سایت داده می‌شود که به نوبه خود دارای امتیاز های بیشتر و ویژه تری است.

  این طرح برای دانشجویان علوم پزشکی (کار دانشجویی علوم پزشکی) راه اندازی شده است اما همکاران عزیز شاغل در مراکز درمانی هم می‌توانند شرکت داشته باشند تا از تجربیات و آموخته های بزرگواران هم استفاده نماییم.

  همچنین عزیزانی که از این طرح اشتغال زایی حمایت کنند و فعالیت مستمر داشته باشند، جهت خرید محصولات سایت کد های تخفیف ارزنده ای اختصاص داده می‌شود (بویژه جهت خرید لباس اسکراب مردانه و لباس اسکراب زنانه).

  محصولات سایت را می‌توانید از طریق منو فروشگاه مشاهده نمایید.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  اسکرول به بالا